Tradícionális csigacsináló versennyel egybekötött nőnapi rendezvény- Bagamér

2019. március 14
Tradícionális csigacsináló versennyel egybekötött nőnapi rendezvény- Bagamér

Tradicionális csigacsináló versennyel egybekötött Nőnapi rendezvény

2019. március 14. – Bagamér

Bagamérban került megrendezésre először, projektünk következő nagyobb rendezvénye, a tradicionális csigacsináló versennyel egybekötött nőnapi rendezvényünk 2019. március 14-én.

34 fő részvételével kezdődött a program ahol kisebb előadás keretében került bemutatásra a csigatészta készítése és nyújtása.

A településről több idősebb, még az ottani hagyományokat javában őrző idősebb hölgy vett részt, akik kisebb verseny során, unokáikkal, és fiatalabb rokonaikkal mutathatták meg, melyik csapat készíti a legtöbb csigatésztát, amellett hogy a mérete és minősége is kiváló maradjon.

A gyerekek hamar elsajátították a technikát, melyet nagymamáik heti szinten alkalmaztak a közelmúltban.

Programunk célja pontosan ez volt, hogy a fiatalabbak tovább őrizzék ezt a hagyományt.

A tésztasodrás közben több régi történetet is halhattunk a nagymamáktól.

Az idő elteltével kihirdettük az első három győztes csapatot, akik megnyerték az ajándékcsomagokat.

Lévai Nikolett, az alapítvány kuratóriumi tagja, a Bagaméri Református Egyházközség lelkipásztora Petróczi Szabolcs, Szűcs László Bagamér Községi Közművelődési Könyvtár vezetője, illetve Jelinek László a Bagaméri Református szeretetotthon dolgozója döntött pontozással a nyertesekről.

A rendezvényen különdíjas is lett, illetve minden résztvevőt megjutalmaztunk akik kipróbálták a csigacsinálás technikáját elsajátítani, a hölgy résztvevőinket pedig virággal köszöntöttük Nőnap alkalmából.